Blog

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Pieśń weneckiego gondoliera

Poniższe wideo, które chciałbym Wam, drodzy czytelnicy, zaadresować jest dostępne w serwisie YouTube i przedstawia wykonanie utworu, który jest w tytule tego artykułu. Owe wykonanie zostało niestety nagrane na „instrumencie” cyfrowym – co jest dla mnie swoistym wytłumaczeniem niektórych niedociągnięć w utworze, których świadom jestem i za które niezmiernie przepraszam. Miłego słuchania! Kontynuuj czytanie „Felix Mendelssohn-Bartholdy – Pieśń weneckiego gondoliera”

Featured post

ts.mintlovers.eu – serwer TeamSpeak 3!

Drodzy czytelnicy!

Jeśli korzystacie z narzędzia jakim jest TeamSpeak 3 to zahaczcie o mój serwer, adres serwera:

ts.mintlovers.eu

Dzięki temu możecie porozmawiać ze mną, wspólnie posłuchać muzyki… i wiele więcej!

Pamiętajcie, żeby wejść musicie mieć najnowszą wersję aplikacji!

Licencja non profit czego skutkiem jest 500 slotów.

Pozdrawiam i czekam na Was 🙂

Forma sonatowa (allegro sonatowe)

Poniższy artykuł poświęcony jest formie sonatowej stanowiącej jedną z szczególnych i najbardziej rozpoznawalnych form epoki klasycyzmu w muzyce.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że potoczna nazwa allegro sonatowe odnosi się do pierwszej części pewnego gatunku muzycznego – sonaty, która zwykle miała budowę formy sonatowej i charakteryzowała się szybkim tempem. Należałoby także rozróżnić te oba pojęcia. Allegro sonatowe jest formą sonatową ale forma sonatowa nie zawsze jest allegrem sonatowym. Zupełnie jak każdy kwadrat jest rombem, lecz nie każdy romb jest kwadratem. Kontynuuj czytanie „Forma sonatowa (allegro sonatowe)”

Faktura muzyczna

Każdy utwór musi mieć pewien ogólny zamysł, schemat by mógł istnieć. Faktura, która opisuje współdziałanie melodii i harmonii dostarcza nam również informacje o rodzaju użytych środków muzycznych.

Faktura – opisuje współdziałanie melodii i harmonii, a także rodzaj użytych środków w obsadzie wykonawczej czy brzmieniu utworu muzycznego.

Na owej fakturze w poniższym artykule się skupimy. Kontynuuj czytanie „Faktura muzyczna”

Made with ❤ by Krzysztof Niepsuj | Krzysiekn

Up ↑